کرمانشاه 04:01 سه شنبه 1/7/1399 صفحه اصلی
 
آماده باش 100 آتشنشان در "چهارشنبه سوری" کرمانشاه
1397/12/28-23:19 تعدا بازدید: 123 گروه خبری: روابط عمومی کد خبر: 206
خبرگزاری
آماده باش 100 آتشنشان در "چهارشنبه سوری" کرمانشاه
آماده باش 100 آتشنشان در "چهارشنبه سوری" کرمانشاه
مدیرعامل سازمان آتشنشانی کرمانشاه از آماده باش 100 آتشنشان در شب چهارشنبه سوری در کرمانشاه خبر داد.

آتشپاد غلامرضا رضایی در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه هرساله شاهد موارد متعدد آتش سوزی بر اثر استفاده از مواد محترقه در روزهای نزدیک به چهارشنبه سوری هستیم، گفت: در همین راستا شب چهارشنبه سوری آتشنشان ها و ایستگاه های آتشنشانی بصورت ویژه آماده باش هستند.

وی از آماده باش 100 آتشنشان در این شب خبر داد و افزود: همچنین یازده ایستگاه آتشنشانی با تجهیزات و ماشین‌آلات در شب چهارشنبه سوری بصورت ویژه آماده باش خواهند بود.

مدیرعامل سازمان آتشنشانی کرمانشاه با اشاره به مخاطرات بسیار شب چهارشنبه سوری گفت: متاسفانه چندین سال است که به جای آیین ها و رسم و رسوم بسیار زیبای چهارشنبه سوری، استفاده از مواد محترقه جایگزین شده است که با خطرات و آتش سوزی های بسیاری همراه بوده و تعداد زیادی مصدوم برجای می گذارد.

وی تصریح کرد: در رسم و رسومات چهارشنبه سوری برپا کردن آتش کوچکی مطرح است، اما بعضا شاهد هستیم تلی از هیزم جمع کرده و آتش روشن میکنند، طوری که حتی نمیتوان به آن نزدیک شد!

رضایی نسبت به پریدن از روی آتش هشدار داد و افزود: بحث پریدن از روی آتش وقتی است که آتش بسیار کوچک بوده، طوری که افراد بتوانند با برداشت گام راحت از روی آن رد شوند، اما وقتی آتش در ابعاد وسیع برپا شود پریدن از روی آن میتواند بسیار خطرناک بوده و موجب سوختگی افراد و بویژه کودکان و نوجوانان شود.

وی به استفاده از مواد محترقه در این شب هم اشاره کرد و افزود: متاسفانه استفاده از این مواد مصدومیت های بسیاری برجای گذاشته و انباشت آنها بعضا موجب آتش سوزی چندین واحد مسکونی شده است که خانواده ها باید در این زمینه مراقب باشند که فرزندان آنها بصورت پنهانی اقدام به انباشت مواد محترقه در منزل نکنند.

مدیرعامل سازمان آتشنشانی کرمانشاه افزود: خطر همیشه در کمین است و همه چیز تنها در یک لحظه اتفاق می افتد که شاید انتظار نداشته باشیم، بنابراین توصیه میشود خانواده ها بیش از هر زمان مراقب فرزندان خود در این شب باشند.

وی نسبت به گرفتن مواد محترقه در دست هشدار داد و افزود: بارها شاهد بوده ایم که انفجار مواد محترقه در دست به خاطر گرمای دست رخ داده و افراد دچار مصدومیت های شدید و بعضا قطع عضو شده اند.

رضایی همچنین نسبت به پرتاب مواد محترقه به سمت دیوار منازل مسکونی هم هشدار داد و افزود: این کار میتواند دربرخی موارد که حجم مواد محترقه بالاست منجر به آتش سوزی واحد شود.

این مسئول با بیان اینکه عمده موارد آتش سوزی در این شب به آتش گرفتن درختان مربوط می شود، گفت: متاسفانه بسیاری افراد در نزدیکی درختان اقدام به برپا کردن آتش میکنند که این امر احتمال آتش سوزی درختان و حتی سرایت آتش به منازل مسکونی را افزایش می دهد.

وی تصریح کرد: از تمام افراد میخواهیم که چهارشنبه سوری را با جشن و شادی بگذارنند و اجازه دهند شبی توام با آرامش و سلامت برای همه رقم بخورد.نظرات کاربران

نام کاربری: مهمان
1398/04/24 - 12:11
نام کاربری: مهمان
1398/04/24 - 12:17
نام کاربری: مهمان
1398/04/24 - 12:23
نام کاربری: مهمان
1398/04/25 - 16:05
نام کاربری: مهمان
1398/04/25 - 16:06
نام کاربری: مهمان
1398/04/25 - 16:07
نظر شما :
 
 
 
  استانداری کرمانشاه
  شهرداری کرمانشاه
  فرمانداری کرمانشاه 
 
 

معرفی شهردار| مقاله| شهرداری های كشور | پیشنهاد پروژه مشارکتی| مصوبات کمیسیون ماده 5| نقشه شهر|ستادبازآفرینی پایدار کرمانشاه

| تمام حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد | Design by fava saeid.charejow@gmail.com|