کرمانشاه 04:32 سه شنبه 1/7/1399 صفحه اصلی
 
مدیرعامل سازمان آرامستان های کرمانشاه:   دفن ۵هزار و ۳۰۰ نفر در باغ فردوس
1398/02/23-08:56 تعدا بازدید: 404 گروه خبری: روابط عمومی کد خبر: 315
مدیرعامل سازمان آرامستان های کرمانشاه:  دفن ۵هزار و ۳۰۰ نفر در باغ فردوس

مدیرعامل  آرامستانهای کرمانشاه از کاهش ۱۵درصدی هزینه کفن و دفن خبر داد و گفت: در سال گذشته ۵ هزار و ۳۰۰کرمانشاهی در آرامستان باغ فردوس کرمانشاه دفن شده اند

 حجت الاسلام احمد شیرین سخن در گفت و گو با خبرنگار ان، اظهار داشت: از ۵ هزار و ۳۰۰ کرمانشاهی که سال گذشته در آرامستان باغ فردوس کرمانشاه دفن شده اند، که از این تعداد ۲ هزار و ۱۰۰زن و ۳ هزار ۲۰۰ نفر از آنها مرد بوده اند.

به گفته این مسوول، باتوجه به پیشنهادات سازمان آرامستانها به شورای شهر، دفن و پیش فروش قبور در محوطه باغ فردوس از ابتدای امسال ممنوع شده است

 

به گفته این مسوول، باتوجه به پیشنهادات سازمان آرامستانها به شورای شهر، دفن و پیش فروش قبور در محوطه باغ فردوس از ابتدای امسال ممنوع شده است.

وی با تاکید براینکه هزینه خرید قبر در سال جاری به نسبت سال گذشته ۱۵ درصد کاهش یافته اضافه کرد: امسال هزینه کفن و دفن به میزان ۳۱۶ هزار تومان و قیمت قبر ۴میلیون تومان است که در مناطق مختلف آرامستان، متفاوت خواهد بود.شیرین سخن یادآور شد، این مبلغ به صورت نقد در محل پذیرش اموات دریافت می شود،

صدور گواهی فوت در منزل ممنوع است

حجت الاسلام شیرین سخن درخصوص شرایط پیش فروش قبور، گفت: هرفرد می تواند با ارائه کارت ملی یک حفره قبر خریداری کند اما حق واگذاری آن را به کسی ندارد. مالک قبر می تواند آن را به یکی از افراد درجه یک خود همانند پدر، مادر، خواهر، برادر، همسر و فرزند واگذار کند.

وی با بیان اینکه این سازمان ۱۶۰ کارگر دارد، افزود: صدور گواهی فوت در منزل ممنوع است و در محل پذیرش آرامستان یک پزشک برای صدور گواهی مرگ حضور دارد.

حجت الاسلام شیرین سخن افزود: سازمان آرامستانها هزینه حاصل از فروش قبرها را در اموری شامل نگهداری، نظافت و رسیدگی به فضای سبز، هزینه‌های اجاره‌ سالیانه اوقاف، خدماتی از قبیل موزائیک فرش، آبرسانی، سیستم های روشنایی، حقوق و مزایای کارگران و غیره مصرف می‌کند.

مدیرعامل  آرامستان‌های کرمانشاه با بیان اینکه این سازمان در اراضی «بریموند» حدود ۳۰هکتار زمین را به تاسیس آرامستانی جدید اختصاص داده است، گفت: برای افزایش وسعت آرامستان جدید که به ۸۵ هکتار خواهد رسید در حال رایزنی هستیم.

به گفته این مسوول، اقدامات اولیه سازمان آرامستان ها جهت آماده سازی آرامستان جدید در «بریموند» شامل محوطه سازی، قطعه بندی، اجرای آسفالت، سیستم آبرسانی، روشنایی، اجرای فضای سبز، ساخت پارک و وسایل بازی جهت رفاه و آسایش حال شهروندان و خانواده های آنها است.

شیرین سخن گفت: شهروندان گرامی می توانند در هنگام مرگ نزدیکان خود، با شماره تلفن ۳۸۳۳۲۶۰۰ و ۳۸۳۳۲۷۰۰ تماس گرفته تا اقدمات لازم جهت انتقال پیکر فوت شده به آرامستان شهر انجام شود.

مرگ حتمی ترین اتفاق حیات اجتماعی انسان است. امری گریز ناپذیر که باید شهرداری کرمانشاه در این اتفاق به فکر شهروندانش باشد تا چگونه در پایان زنگ زندگی انسانها، کار دفن و نگهداری آنها به خوبی انجام شود.

 
نظرات کاربران

نام کاربری: مهمان
1398/04/24 - 12:09
نام کاربری: مهمان
1398/04/24 - 12:15
نام کاربری: مهمان
1398/04/24 - 12:21
نام کاربری: مهمان
1398/04/25 - 16:05
نام کاربری: مهمان
1398/04/25 - 16:06
نام کاربری: مهمان
1398/04/25 - 16:07
نظر شما :
 
 
 
  استانداری کرمانشاه
  شهرداری کرمانشاه
  فرمانداری کرمانشاه 
 
 

معرفی شهردار| مقاله| شهرداری های كشور | پیشنهاد پروژه مشارکتی| مصوبات کمیسیون ماده 5| نقشه شهر|ستادبازآفرینی پایدار کرمانشاه

| تمام حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد | Design by fava saeid.charejow@gmail.com|