کرمانشاه 20:34 چهارشنبه 2/7/1399 صفحه اصلی
 
استاندار کرمانشاه : این استان در همه حوزه ها ظرفیت های بالایی برای سرمایه گذاری دارد.
1398/03/29-17:05 تعدا بازدید: 158 گروه خبری: شهرداری مرکز کد خبر: 364
استاندار کرمانشاه : این استان در همه حوزه ها ظرفیت های بالایی برای سرمایه گذاری دارد.


به گزارش مرکز اطلاع رسانی شهرداری ، هوشنگ بازوند در همایش اقتصاد شهری و تالار مذاکرات سرمایه گذاری در شهر کرمانشاه که امروز (29 خرداد) با حضور جمعی از مسئولان و سرمایه گذاران در هتل پارسیان برگزارشد، بروکراسی در ساختار اداری را از موانع مهم سرمایه گذاری در کرمانشاه خواند و گفت:  از یک سال گذشته تمام توان خود را گذاشته‌ایم تا شاخص کسب و کار را در استان بهبود ببخشیم و شرایط بدی که در این حوزه داشتیم و درصد قابل توجهی از آن مربوط به ساختار اداری بود را به وضعیت مطلوبی برسانیم. 

وی تصریح کرد: باتوجه فعالیت هایی که در این رابطه داشتیم، فضای کسب و کار استان به وضعیت قابل قبولی رسیده، اما انتظار داریم شرایط از این بهتر شود تا ورود سرمایه گذاران به کرمانشاه راحت تر باشد. 

استاندار کرمانشاه تلاش برای ایجاد مشوق های سرمایه گذاری را از دیگر اقدامات مدیریت استان در حوزه سرمایه گذاری خواند و گفت: از آنجایی که استان های مختلف برای جذب سرمایه گذاران با یکدیگر رقابت دارند، اگر ما با استفاده از مشوق‌ها سرمایه گذار جذب نکنیم، استان های مجاور اقدام می کنند. 

وی در ادامه کرمانشاه را کلانشهری ثروتمند برای جذب گردشگران معرفی کرد و افزود: این کلانشهر هم از نظر نیروی انسانی و هم از نظر خدمات دهی به چهار استان مجاور زیرساخت ها و پتانسیل های بالایی دارد که می تواند برای سرمایه گذاران جذاب باشد. 

بازوند عنوان کرد: در حال حاضر در بحث زیرساخت فرودگاهی حدود 100 میلیارد تومان و برای زیرساخت ریلی نیز حدود هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری داریم، علاوه براین در حوزه آزادراه ها هم سرمایه گذاری های جدیدی را آغاز کرده ایم که از جمله آن آزادراه بیستون به حمیل است و اخیرا نیز مداکراتی را با بخش خصوصی برای آغاز آزادراه همدان تا کرمانشاه با اعتبار 2800 میلیارد تومان شروع کرده ایم. 

وی باشاره به ظرفیت های خوب حوزه پتروشمی کرمانشاه، گفت: در استان سه پتروشیمی داریم که بزودی به منظور توسعه یکی از آنها سرمایه گذاری 1700 میلیارد تومانی را خواهیم داشت. 

استاندار کرمانشاه گردشگری و کشاورزی را از دیگر ظرفیت های مهم استان برای سرمایه گذاری خواند و گفت: در کنار یارانه خوبی که برای رونق فعالیت های کشاورزی در استان می دهیم، یکی از محورهای اصلی توسعه کرمانشاه را حوزه خدمات به ویژه گردشگری قرار داده ایم که در این راستا به دنبال برگزاری رویدادهای مختلف گردشگری در استان هستیم تا ثروت های این چهره زیبای ایران اسلامی را نشان دهیم. 

وی برگزاری رویداد گردشگری 2020 درکرمانشاه که هفته گذشته تفاهم نامه آن منعقد شده را از جمله این رویدادهای مهم اعلام کرد و گفت: از سوی دیگر در تابستان امسال جشنواره پویانمایی را خواهیم داشت که این امر نیز به  معرفی کرمانشاه و رونق گردشگری ما کمک خواهد کرد. 

بازوند هم مرزی با کشور عراق را فرصتی بسیار مهم برای سرمایه گذاری درکرمانشاه دانست و اضافه کرد: سال قبل هدفگذاری کرده بودیم که میزان صادرات کرمانشاه به عراق حدود 2.14 میلیارد دلار باشد که خوشبختانه با رشد 50 درصدی به حدود سه میلیارد دلار رسید. 

وی به رونق مرز سومار طی دو سال گذشته هم اشاره کرد و گفت: تا دو سال پیش سقف تعداد کامیون هایی که روزانه از مرز سومار تردد می کردند حدود 70 تا 80 کامیون بود، اما اکنون این عدد به هزار کامیون افزایش یافته است. 

استاندار خاطرنشان کرد: این رشد صادرات در مرز سومار علیرغم وجود نقاط ضعف در این مرز است و این آمار حاکی از آن است در آن سوی مرز بازار و تقاضا وجود دارد که سرمایه گذاران می توانند با توجه به این مسئله در کرمانشاه سرمایه گذاری داشته باشند. 

وی در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: در راستای کمک به سرمایه گذران سال گذشته حدود 94 میلیارد تومان کمک های فنی اعتباری به منظور پرداخت 50 درصد سود  تسهیلات اعطایی به آنایی قرار دادیم تا هرسرمایه گذاری که در کرمانشاه سرمایه گذاری کند، 50 درصد از سود تسهیلات بانکی او را پرداخت کنیم. 

بازوند در ادامه گفت: از سرمایه گذاران انتظار نداریم تا همه سرمایه خود را بیاورند، چرا که اقتصاد ما اقتصاد بانک محور است و بانک ها باید مشارکت کنند، البته بانک های کرمانشاه همراهی خوبی را با سرمایه گذاران دارند، هرچند که ممکن است برخی از سرمایه گذاران گلایه هایی هم داشته باشند. 

  استاندار کرمانشاه ادامه داد: شهرداری کرمانشاه نیز در بحث سرمایه گذاری ها، اقدامات تسهیل گری خوبی را انجام داده، بگونه ای که کسانی که در این شهر سرمایه گذاری کنند، بصورت ویژه از منافع آنها حمایت می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری کرمانشاه در سال گذشته را نقطه شروعی خوب برای توجه و ورود سرمایه گذاران به استان خواند و گفت: در این همایش تعدادی تفاهم نامه منعقد کردیم که تابحال تعدادی از آنها عملیاتی شده اند.

بازوند اضافه کرد: براساس یکی از تفاهم نامه هایی که در این همایش داشتیم، پنج هزار هکتار از زمین های قصرشیرین را در اختیار سرمایه گذار خارجی قرار دادیم تا برای هزاران نفر در این شهرستان شغل ایجاد کند.

استاندارد خاطرنشان کرد: پس از موفقیتی که در این همایش داشتیم، قرار بر این شد تا همایش های تخصصی براساس نوع دستگاه ها در استان برگزارشود که حوزه گردشگری و شهری در این امر پیشقدم شده اند.
نظرات کاربران

نام کاربری: مهمان
1398/04/24 - 12:08
نام کاربری: مهمان
1398/04/24 - 12:13
نام کاربری: مهمان
1398/04/24 - 12:19
نام کاربری: مهمان
1398/04/25 - 16:04
نام کاربری: مهمان
1398/04/25 - 16:06
نام کاربری: مهمان
1398/04/25 - 16:06
نظر شما :
 
 
 
  استانداری کرمانشاه
  شهرداری کرمانشاه
  فرمانداری کرمانشاه 
 
 

معرفی شهردار| مقاله| شهرداری های كشور | پیشنهاد پروژه مشارکتی| مصوبات کمیسیون ماده 5| نقشه شهر|ستادبازآفرینی پایدار کرمانشاه

| تمام حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد | Design by fava saeid.charejow@gmail.com|