کرمانشاه 03:46 سه شنبه 1/7/1399 صفحه اصلی
 
رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای شهرداری :احصاء و آماده سازی 100 پروژه بزرگ شهری جهت ورود سرمایه گذاران
1398/03/29-10:34 تعدا بازدید: 151 گروه خبری: شهرداری مرکز کد خبر: 370
رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای شهرداری :احصاء و آماده سازی 100 پروژه بزرگ شهری جهت ورود سرمایه گذاران

به  گزارش مرکز اطلاع رسانی شهرداری کرمانشاه، دکتر وحید شامبیاتی در همایش اقتصاد شهری و تالار مذاکرات سرمایه گذاری در شهر کرمانشاه که امروز (29 خرداد) با حضور جمعی از مسئولان و سرمایه‌گذاران در محل هتل پارسیان کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به احصا فرصت‌های سرمایه گذاری شهر کرمانشاه در هفت محور،  گفت: این محورها شامل گردشگری، تجاری و بازرگانی، فرهنگی، هنری و ورزشی، حمل و نقل عمومی و خدمات شهری، پسماند شهری، بازآفرینی شهری و حوزه فناوری اطلاعات و آی‌تی است. 

وی افزود: بیش از ۱۰۰ پروژه سرمایه گذاری در این هفت محور احصاء شده که از جمله مهمترین آن مرکز تجارت جهانی غرب کشور است. این پروژه قرار است در زمینی به مساحت پنج هکتار احداث شود که دو هکتار آن مجموعه تجاری و بازرگانی و سه هکتار دیگر مجموعه گردشگری، خدماتی و رفاهی خواهد بود.

دکتر شامبیاتی از باغ راه غرب کشور در مساحت ۳۰ هکتار به عنوان پروژه مهم دیگر شهری نام برد و افزود: در این باغ راه هتل ها و کلبه های اقامتی احداث خواهد شد.

وی از پروژه مجموعه گردشگری فرهنگی پارک شیرین به عنوان دیگر پروژه مهم سرمایه‌گذاری شهر کرمانشاه یاد کرد و افزود این پروژه قرار است در زمینی به مساحت 6.6 هکتار احداث شود و ساخت مجموعه هایی مانند هتل، رستوران، و... در آن در نظر گرفته شده است.

دکتر شامبیاتی از تله کابین به عنوان دیگر پروژه مهم سرمایه‌گذاری شهر کرمانشاه یاد کرد و افزود: این پروژه اولویت اصلی مدیریت شهری برای اجرا است. طول مسیر تله کابین ۱۵۵۰ متر خواهد بود و سایت آن در زمینی به مساحت ۲۹ هکتار احداث خواهد شد.

این مسئول اعتبار لازم برای احداث این پروژه را ۱۵ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: شهرداری عملیات اجرایی این پروژه را آغاز خواهد کرد و در هر مرحله از کار آماده واگذاری پروژه به بخش خصوصی خواهد بود.

رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های شهرداری کرمانشاه همچنین از دریاچه مصنوعی چم بشیر به عنوان دیگر پروژه مهم شهری یاد کرد و افزود: این دریاچه در مساحت هفت هکتار احداث خواهد شد و در کنار آن رستوران ها و خدمات پذیرایی نیز دیده شده است.

دکتر شامبیاتی ساختمان گل نیلوفر را نیز یکی دیگر از پروژه‌های مهم شهر کرمانشاه عنوان کرد و افزود: این ساختمان نماد شهر کرمانشاه خواهد بود و قرار است به عنوان  مرکز بین المللی فرهنگی هنری و نیز به عنوان تالار شهری کرمانشاه فعالیت کند.
نظرات کاربران

نام کاربری: مهمان
1398/04/24 - 12:08
نام کاربری: مهمان
1398/04/24 - 12:13
نام کاربری: مهمان
1398/04/24 - 12:19
نام کاربری: مهمان
1398/04/25 - 16:04
نام کاربری: مهمان
1398/04/25 - 16:06
نام کاربری: مهمان
1398/04/25 - 16:06
نظر شما :
 
 
 
  استانداری کرمانشاه
  شهرداری کرمانشاه
  فرمانداری کرمانشاه 
 
 

معرفی شهردار| مقاله| شهرداری های كشور | پیشنهاد پروژه مشارکتی| مصوبات کمیسیون ماده 5| نقشه شهر|ستادبازآفرینی پایدار کرمانشاه

| تمام حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد | Design by fava saeid.charejow@gmail.com|