کرمانشاه 09:09 جمعه 4/7/1399 صفحه اصلی
 
 راه اندازی سرا‌های مطالعه در سطح شهر
1398/04/26-18:53 تعدا بازدید: 215 گروه خبری: شهرداری مرکز کد خبر: 1415
راه اندازی سرا‌های مطالعه در سطح شهر


رییس سازمان فرهنگی شهرداری گفت: از علاقمندان و کسانی که میخواهند در عرصه سرا‌های مطالعه همکاری کنند به سازمان فرهنگی شهرداری مراجعه کنند.

 جلسه کمیسیون فرهنگی با موضوع ترویج کتابخوانی با حضور معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر، رییس سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه و خبرنگار فرهنگی تابناک در فرهنگسرای کوثر برگزار شد.

مهدی عبدالمالکی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه در حاشیه این جلسه در گفتگو با خبرنگاران گفت: این جلسه برای همکاری و هم افزایی در راستای کمک به فرهنگ مطالعه، کتاب خوانی و افزایش زیرساخت‌هایی که به گسترش آن‌ها نیاز داریم برگزار و مقرر گردید این تعامل در قالب گسترش و توسعه فضا‌هایی در قالب سرای مطالعه در مناطق مختلف شهرداری انجام شود که برای اولین بار در شهرک الهیه انجام شد و مورد استقبال قرار گرفت.

وی افزود: بنابر تأکیدی که رئیس کمسیون فرهنگی داشتند، در اسرع وقت جلسه‌ای با مدیران مناطق برگزار و برنامه‌ها را اجرایی و برنامه‌های لازم برای پیشرفت این موضوع را آماده می‌کنیم، جدا از این کار، در چهار فرهنگسرای در حال فعالیت، فضا‌هایی در راستای ارائه خدمات برای مطالعه داریم که جمعیتی بالغ بر ۳ هزار و ۸۰۰ نفر عضو این کتابخانه‌ها هستند و از خدمات آن‌ها استفاده می‌کنند، برنامه‌هایی نیز برای توسعه کمی و کیفی کتاب‌هایی که در این عرصه در حال ارائه هستند داریم.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری اظهار داشت: چندی پیش شورای شهر با پیشنهاد و لایحه‌ای که شهردار در مورد سرا‌های مطالعه در شهر کرمانشاه داشت، مصوبه‌ای در رابطه با سرا‌های مطالعه که در قالب بخش خصوصی است مصوب گردید، اما صدور مجوز و ارائه موافقت اصولی، نظارت و آئین نامه‌ای که در این زمینه تهیه شده مثل باقی کلانشهر‌ها به عهده سازمان فرهنگی گذاشته شده و افرادی که در بخش خصوصی اقدام به گرفتن مجوز کردند، حتما به سازمان فرهنگی مراجعه کنند تا تحت نظارت این سازمان برنامه‌ها پیش رود.

وی در ادامه بیان کرد: از علاقمندان و کسانی که میخواهند در عرصه سرا‌های مطالعه با آن تعریفی که از سرای مطالعه وجود دارد دعوت می‌کنیم که به سازمان فرهنگی واقع در فرهنگسرای کوثر مراجعه و برای ساخت این مراکز اقدام کنند.

عبدالمالکی خاطرنشان کرد: هرچقدر زیرساخت‌های سرای مطالعه و امور مربوط به مطالعه را افزایش دهیم، به رفع نیازی که در جامعه وجود دارد کمک خواهیم کرد و آن توسعه، تعمیق و گسترش حوزه مطالعه است و امیدواریم بتوانیم گامی در این مسیر برداریم همکاری خوبی با اداره ارشاد ایجاد شده، با اداره کل کتابخانه‌ها نیز تفاهم‌نامه‌ای منعقد کرده ایم و خوشبختانه کار‌های خوبی در بحث نرم افزاری در حال اجرا داریم.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه در پایان تصریح کرد: سرا‌های مطالعه فضای امنی را ایجاد می‌کند تا فردی که در خانه شرایط مطالعه ندارد، به ویژه مطالعاتی مثل کنکور و یا در قالب درسی، علاوه بر ایحاد فضایی مناسب در این سرا‌های مطالعه، مشاورین و کار‌های نرم افزاری نیز انجام می‌شود که به کیفیت مطالعه و روندی که به نتیجه برسد کمک میکند، ان شالله این فضای امن بتواند به بهبود شاخص‌های قبولی کرمانشاهی‌ها در کنکور و بحث‌های علمی و آزمایشی کمک کند.
نظرات کاربران

نام کاربری: مهمان
1398/04/24 - 12:06
نام کاربری: مهمان
1398/04/24 - 12:12
نام کاربری: مهمان
1398/04/24 - 12:18
نام کاربری: مهمان
1398/04/24 - 12:23
نام کاربری: مهمان
1398/04/25 - 16:04
نام کاربری: مهمان
1398/04/25 - 16:05
نام کاربری: مهمان
1398/04/25 - 16:06
نام کاربری: مهمان
1398/04/25 - 16:07
نظر شما :
 
 
 
  استانداری کرمانشاه
  شهرداری کرمانشاه
  فرمانداری کرمانشاه 
 
 

معرفی شهردار| مقاله| شهرداری های كشور | پیشنهاد پروژه مشارکتی| مصوبات کمیسیون ماده 5| نقشه شهر|ستادبازآفرینی پایدار کرمانشاه

| تمام حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد | Design by fava saeid.charejow@gmail.com|