کرمانشاه 09:25 جمعه 4/7/1399 صفحه اصلی
 
عضو شورای شهر کرمانشاه عنوان کرد: ثبت جهانی کرمانشاه به عنوان «شهر خلاق موسیقی»
1398/03/30-22:56 تعدا بازدید: 142 گروه خبری: شهرداری مرکز کد خبر: 372
عضو شورای شهر کرمانشاه عنوان کرد: ثبت جهانی کرمانشاه به عنوان «شهر خلاق موسیقی»

 

عضو شورای شهر کرمانشاه گفت: به دنبال ثبت جهانی این استان به عنوان «شهر خلاق موسیقی» در یونسکو هستیم.

مهندس مازیار رضایی ظهر امروز پنج شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن ارائه خلاصه ای از عملکرد کمیسیون فرهنگی شهرداری کرمانشاه اظهار داشت: کارکرد شهرداری در تمام کشور عمرانی و خدماتی بوده است و خواسته مردم هم همیشه بر همین موضوعات بوده است اما در شهرهای پیشرو متوجه شدند که جهت توسعه باید از رویکرد شهرسازی به سمت شهروند سازی حرکت کنند چرا که ما شهروندان را فراموش کرده بیشتر به جدول سازی، آسفالت، ساخت تقاطع و … مشغول شدیم.

وی افزود: توجه به شهروندان سبب افزایش امید و نشاط اجتماعی بین آنها شده و همین امر علاقمندی آنها به حفظ شهرشان کمک خواهد کرد.

عضو شورای شهر کرمانشاه بیان داشت: ما در برخی موارد از جمله جمع آوری و بازیافت زباله هزینه های هنگفتی را داریم که اگر گوشه ای از این هزینه ها را در راستای فرهنگسازی بکار بگیریم بدون شک بسیاری از هزینه های دیگر را کاهش خواهیم داد.

وی با بیان اینکه امروز به داشته هایمان در شهر توجه نمی کنیم، گفت: ما آثار تاریخی، مفاخر و مشاهیر بزرگی داریم که چندان به معرفی آنها پرداخته نشده و اگر بتوانیم این آثار را برجسته کنیم بدون شک در ایجاد علاقه و تعهد اخلاقی همشهریان کمک کرده ایم.

رضایی یکی از برنامه های خوبی که سبب شد نظر اقصی نقاط کشور به آن جلب شود برگزاری جشنواره «کرمانشاه پایتخت نوروزی ایران» عنوان کرد و یادآور شد: این جشنواره در راستای معرفی کرمانشاه به عنوان یکی از اهداف گردشگری بسیار موثر بود و باعث افتخار برای مردم استان شد.

وی گفت: نتیجه این حرکت فرهنگی این بود که در نوروز امسال هتل ها و مهمانسراها مملو از حضور گردشگران بود.

عضو شورای شهر کرمانشاه احیاء آرامگاه یارمحمدخان را یکی از مطالبات اجتماعی دانست و افزود: با حمایت استاندار مبلغ ۲ میلیارد تومان به این مهم اختصاص پیدا کرد تا بتوانیم ساختمانی تحت عنوان ساختمان مشروطه یا خانه تاریخی یارمحمدخان را در این فضا راه اندازی کنیم.

وی خاطر نشان کرد: شهرداری در نظر دارد حدفاصل بین چهار راه وکیل آقا تا میدان جمهوری اسلامی را به عنوان خیابان یارمحمدخان کرمانشاهی نامگذاری کند.

رضایی از پیگیری پروژه شهر خلاق موسیقی سخن گفت وافزود: به دنبال ثبت کرمانشاه بعنوان شهر خلاق موسیقی در یونسکو هستیم و با هدفگذاری که در این راستا داشتیم امیدواریم تا ۲ سال آینده بتوانیم این موضوع را به ثبت برسانیم.

عضو شورای شهر کرمانشاه اظهار داشت: جهت آشنا کردن مردم با مشاهیر کرمانشاه شهرداری در حال جمع آوری لیستی از مشاهیر است و با احتیاط پیش می رویم تا هیچکدام از مشاهیر و بزرگان از قلم نیفتد و این در حالیست که متاسفانه تا کنون لیستی از مشاهیر در استان نداریم.

وی عنوان کرد: پس از تهیه لیست مشاهیر پارک مشاهیر راه اندازی خواهد شد و از سردیس این مشاهیر و ۲۱ نفر از شهدای مدافع حرم و شهدای شاخص شهر نیز در این پارک طراحی کردیم.

رضایی افزود: همچنین سلسله نکوداشت ها را در پیش رو داریم که از ۵ تیرماه به بعد سعی خواهیم کرد به صورت فصلی هر فصل ۲ یا ۳ بزرگداشت از بزرگان شهر را جهت شناساندن داشته هایمان به مردم برگزار کنیم.

عضو شورای شهر کرمانشاه ادامه داد: یکی دیگر از برنامه هایی که در شناساندن چهره شهر بسیار مهم است برگزاری سلسله برنامه های روز داشته های کرمانشاه است که طی آن هر روز ویژه برنامه هایی در یکی از اماکن تاریخی و تفریحی برگزار خواهد شد.
نظرات کاربران

نام کاربری: مهمان به جای این کارهای سطح پایین و کوچک، طاق بستان را در فهرست آثار جهانی ثبت کنید.
1398/04/01 - 00:47
نام کاربری: مهمان
1398/04/24 - 12:08
نام کاربری: مهمان
1398/04/24 - 12:13
نام کاربری: مهمان
1398/04/24 - 12:19
نام کاربری: مهمان
1398/04/25 - 16:04
نام کاربری: مهمان
1398/04/25 - 16:06
نام کاربری: مهمان
1398/04/25 - 16:06
نظر شما :
 
 
 
  استانداری کرمانشاه
  شهرداری کرمانشاه
  فرمانداری کرمانشاه 
 
 

معرفی شهردار| مقاله| شهرداری های كشور | پیشنهاد پروژه مشارکتی| مصوبات کمیسیون ماده 5| نقشه شهر|ستادبازآفرینی پایدار کرمانشاه

| تمام حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرمانشاه می باشد | Design by fava saeid.charejow@gmail.com|